Атопічний дерматит

Одним з найбільш поширених і, на жаль, найзатятіших шкірних захворювань є атопічний дерматит.

Хронічне шкірне захворювання запального характеру, при якому на певних ділянках шкіри виникають вогнища почервоніння, лущення, інтенсивного свербіння з висипанням вузликів (папул). Найчастіше страждають ліктьові і підколінні згини, кисті рук, обличчя, шия. Зазвичай атопічний дерматит протікає хвилеподібно: ремісії змінюються загостреннями.

У дітей, як правило, перші прояви атопічного дерматиту виникають дуже рано – у віці до 2 років. Серед причин захворювання дерматологи називають як генетичні, так і зовнішні чинники. До генетичних відноситься вроджена гіперчутливість імунної системи, що дозволяє віднести це захворювання до розладів алергічного характеру.

Треба сказати, що сам термін «атопія» (що означає «незвичайність») вперше був введений в медичний вжиток на початку XX століття для позначення спадкових варіацій підвищеної чутливості. Вносять свій внесок в зростання захворюваності і забруднення навколишнього середовища, івживання продуктів з консервантами і барвниками, іа також рання відмова від грудного вигодовування.

В індустріально розвинених державах на цю патологію страждають до 20% дорослих, а у дітей цей показник може бути ще вище. При цьому, як показують дослідження, хвороба завдає не тільки фізичні, але і психологічні страждання. Інтенсивний свербіж знижує працездатність і порушує нічний сон (в середньому хворий на атопічний дерматит проводить без сну 67 ночей на рік). Люди з видимими проявами хвороби (на відкритих ділянках тіла) можуть зазнавати труднощів з працевлаштуванням, їм складніше вести соціальне життя. Тривале і дороге лікування, необхідність дотримуватися дієти, відмова від занять багатьма видами спорту – все це створює додаткову емоційне навантаження. Доведено, що у людей з дерматитом часто зустрічаються депресивні розлади.

 
Що відбувається зі шкірою?

 При атопічному дерматиті в імунних клітинах шкіри спостерігається підвищена здатність до синтезу сигнальних з’єднань, що запускають запальний процес, – медіаторів запалення. Під дією певних факторів дані речовини потрапляють у міжклітинний простір, що призводить до розширення капілярів, розвитку почервоніння, набряку, виникнення свербіжу: розвивається запалення. Синтез медіаторів запалення триває, і запалення стає хронічним. Надалі порушується нормальний цикл зміни клітин епідермісу – кератиноцитів: їх виробництво стає дуже швидким, що призводить до потовщення і лущення верхнього шару шкіри, коли на тлі ущільненого шкірного покриву чітко виділяється шкірний малюнок. При цьому не встигає вироблятися достатня кількість шкірних ліпідів, що призводить до підвищеної сухості шкіри і порушення її бар’єрних властивостей. Так розвивається клінічна картина атопічного дерматиту.

 
Дієта і Нутрицевтики

 Відомо, що зі вживанням певних видів їжі пов’язаний підвищений ризик алергії і атопії. Це молоко, курка, яйця, риба, цитрусові, консерви, смажені і копчені страви, шоколад, мед, горіхи. Основою раціону повинні стати овочі, кисломолочні продукти, круп’яні страви, відварене м’ясо. Дослідження показують, що в організмі хворих на атопічний дерматит за 2-3 місяці до загострення починає наростати дефіцит вітаміну В5 (пантотенової кислоти) і вітаміну В7 (біотину), досягаючи мінімальних значень на 2-му тижні загострення. Тому при даному захворюванні доцільно призначати вітаміни групи В не тільки з лікувальною, але і з профілактичною метою. Також позитивні результати в комплексній терапії атопічного дерматиту були отримані при використанні вітамінно-мінеральних комплексів, що містять селен.

Ще один важливий нутрицевтик, необхідний хворим на атопічний дерматит, – поліненасичені жирні кислоти омега-3. Вони володіють доведеною протизапальною дією, оскільки достовірно знижують синтез різних класів медіаторів запалення. У людей, які приймають препарати омега-3, загострення виникають рідше і протікають менш інтенсивно. Крім того, дані препарати здатні зменшити небажані явища, що виникають після скасування зовнішньої терапії глюкокортикоїдами.

 
Здоров’я кишечника

У переважної більшості страждаючих на атопічний дерматит діагностується супутня патологія – дисбактеріоз, тобто порушення складу кишкової мікрофлори, коли помітно знижена чисельність корисних лактобактерій і біфідобактерій, а кількість патогенних мікроорганізмів підвищено. Відомо, що лімфоїдна тканина кишечника є важливою частиною імунної системи всього організму. Коли хвороботворні бактерії стають надмірно активними, в стінці кишечника виникає мікрозапалення, яке викликає додаткову мобілізацію імунітету. В кінці це призводить до підвищеної готовності імунних клітин запускати процес запалення, в тому числі і на місцевому рівні. Практика показує, що прийом пробіотиків, які допомагають знову заселити кишечник корисними бактеріями, помітно знижує реактивність шкіри, в тому числі і при атопічному дерматиті.

Стан шкіри тісно пов’язаний зі станом нервової системи. Загострення атопічного дерматиту часто викликаються стресом, тому таким людям важливо вчасно заспокоїтися і розслабитися. Хороші можливості для цього надає ароматерапія.

 
Щоденний догляд за шкірою

Значно поліпшити стан атопічної шкіри може правильно підібрана косметика. Хорошим варіантом стане серія Sensi-Bel від Dr.Belter, призначена для делікатного догляду за чутливою шкірою.

Основними завданнями в догляді за чутливою шкірою є:

  • регенерація, відновлення і зміцнення захисного бар’єра
  • пом’якшення, заспокоєння, усунення подразнення
  • нормалізація чутливості
  • запобігання передчасному старінню і фотостарінню
 
Косметичні засоби для чутливої ​​шкіри повинні мати ідентичну шкірі основу, містити оптимальну кількість активних компонентів і не повинні містити дратівливих шкіру складових: штучних барвників, ароматизаторів і стандартних консервантів.
Всім цим вимогам відповідають засоби по догляду за чутливою і гіперреактивною шкірою з лінії «Sensi-bel». Вони являють собою справжнє джерело релаксації, ніжного захисту, пом’якшення, зволоження і відновлення.
 

DELICATE CLEANSER

Для очищення шкіри потрібно використовувати тільки самі неагресивні засоби, які не пошкоджували б шкірний бар’єр. Пом’якшувальний і заспокійливий, що не містить жиру гель для очищення. Ретельно очищає шкіру від макіяжу і забруднень. Формула без мила на основі пантенола, екстракту кореня солодки, зеленого чаю, кори дуба і ехінацеї моментально заспокоює і захищає шкіру вже в процесі очищення.

DELICATE TONIC

Найніжніший тонік для обличчя! Освіжає і стабілізує, нормалізує рівень рН шкіри, заспокоює і захищає, знімає роздратування і знижує сприйнятливість шкіри до дратівливих факторів. Тонік не містить спирту, збагачений алантоїном, натуральними зволожувачами, рослинними екстрактами: ехінацеєю, алое вера, гамамелісом і корою дуба.

DELICATE DAY CARE

Легкий крем з текстурою флюїду для догляду за чутливою шкірою в денний час.

Цінні активні інгредієнти (фосфоліпіди, лецитин, масло каріте, гликосфинголипидов, сквалан, бисаболол, алантоїн, вітамін Е і екстракт кореня лакриці), а також ідентична шкірі основа зволожують, заспокоюють, розгладжують шкіру, відновлюючи її гідроліпідну мантію.

DELICATE NIGHT CARE

Пом’якшувальний збагачений нічний флюїд. Насичує шкіру маслами, створює захисний бар’єр, відновлює баланс, запобігає передчасному старінню..

 
Формули препаратів містять унікальні, цінні компоненти і рослинні екстракти
  • Кінський каштан, троксерутин, иглица шипувата, червоний виноград – зміцнюють стінки капілярів, знижують їх проникність, володіють лімфодренажним дією, зменшують набряк
  • Босвеллия (індійський ладан), екстракт кореня солодки і мікрочастинки срібла – надають протизапальну, антибактеріальну дію, зменшують почервоніння
  • Ресвератрол з кореня горця японського, екстракт шоломниці байкальської, Antarcticine® і фітостволовие клітини винограду – надають виражену зволожуючу та антиоксидантну дію, стимулюють синтез колагену і захищають його волокна від руйнування, запобігають ризик передчасного старіння і появи зморшок.
Цей чудовий комплекс для зовнішнього застосування не містить аналогів.

 

Для внутрішнього застосування можу порекомендувати Ньюрексан Heel, гамеопатичний препарат, який налагодить нервову систему, поліпшить сон, загальне самопочуття і як наслідок – стан шкіри.

 

Хочеться нагадати, що дуже важливо бути до себе уважним, навчитися слухати своє тіло, а в цілях профілактики необхідно дотримуватися щоденного базового догляду за шкірою і по можливості виключати провокуючі фактори.

                                                   Будьте здорові!