Про що знали тигри

Існує старовинна індійська легенда:
одного разу мисливець побачив, як поранений бенгальський тигр лікується незвичайним рослиною з круглими листочками – катається по його заростях, жує зелень, а потім зализує пошкодження. Чудорослина отримала назву «тигрова трава». Але це лише одне з десятків його імен.

Офіційне назва тигрової трави – центелла азіатська (Centella asiatica). Практично у всіх мовах Південно-Східної Азії у центели є свої споконвічні назви, часом дуже образні: в деяких регіонах Індії центеллу називають мандукапарні (лист, схожий на жабу), в Бірмі – мінгквар (кінське копито), на Філіппінах – тахип коол (раковина равлики) або яхонг (малий кубок), в Таїланді – буа бік (земляна лілія), на Шрі Ланці – готу кола (розсічений лист). Така різноманітність імен не заважає жителям азіатських країн одностайно захоплюватися цілющими властивостями центели. Протягом тисячоліть традиційна медицина цього регіону використовує тигрову траву для зміцнення нервів і судин, поліпшення пам’яті, загоєння ран, запобігання старінню. В аюрведі центеллу відносять до мозкових тоніків ( «брахми»), які допомагають очистити розум і пізнати вищу реальність. Крім того, центелла вважається священною рослиною Сарасваті – індуїстської богині знань, мистецтв і мудрості. Нарешті, свіже листя центели з їх солодкуватим смаком цінуються не тільки як ліки, але і як вишукану кулінарну сировину. Їх їдять сирими в складі салатів і поживних овочевих каш, додають в рис, кокосове молоко, солодкі напої.

З точки зору науки

Уже в XIX столітті центелла зацікавила європейських вчених. Вони спостерігали, як місцеві лікарі успішно лікують сухим порошком центели рани, виразки, опіки і навіть проказу. Але лише в середині XX століття з екстракту центелли були виділені центеллоіди – унікальні активні речовини, які відносяться до групи трітерпеноідних сапонінів. Найважливішими з них є чотири з’єднання: азіатікозід, мадекассозід і відповідні кислоти – азіатікова і мадекассова. Сьогодні кількість наукових робіт, присвячених медичним ефектам центели, обчислюється сотнями, адже це одне з найбільш дієвих лікарських рослин з дивно широким спектром ефектів. А косметологи проявляють особливий інтерес до різноманітних можливостей центели сповільнювати старіння шкіри.

 
Стимуляція синтезу колагену

Доведено, що активні речовини екстракту центелли сприяють експресії і активації факторів росту, що підсилюють синтез колагену I і III типу. Епітелізація при цьому протікає найоптимальнішим чином, без ризику утворення гіпертрофічних рубців. Утворений колаген відрізняється високою міцністю і еластичністю. Дослідження підтвердили, що під дією трітерпенов центели посилюється утворення лізину і проліну – амінокислот, що беруть участь в побудові молекули колагену. Крім того, мадекассозід інгибує дію матриксної металлопротеінази – ферменту, який руйнує колагенові волокна і активізується з віком. Цікаво, що позитивна дія мадекассозіда на синтез колагену значно посилюється в поєднанні з вітаміном С.

 
Дія на капіляри

 Центелла, стимулюючи синтез колагену, покращує і ангіогенез, тобто процес утворення нових капілярів. При цьому зміцнюються стінки вже існуючих капілярів, зменшується їх проникливість. Розгалужена капілярна мережа необхідна для нормального перебігу обмінно-відновних процесів, повноцінного забезпечення дерми киснем і поживними речовинами, а також для своєчасного виведення продуктів метаболізму. Крім мадекассозіда натуральний екстракт центелли містить магній, який надає спазмолітичну дію капілярам і тим самим теж покращує живлення тканин.

 
Підвищення зволоженості дерми

Під дією центеллоідів також посилюється синтез гіалуронової кислоти та інших мукополісахаридів шкіри – органічних сполук, які утримують вологу в глибоких шарах шкіри. Це дозволяє зберегти шкіру більш гладкою і пружною, а крім того, створює сприятливе середовище для протікання відновних реакцій.

 
Антиоксидантна активність

Мадекассозід має виражену антиоксидантну активність, захищаючи шкіру від пошкодження вільними радикалами. Ця властивість центели особливо цінується жителями південних країн, де надлишок ультрафіолету створює передумови для прискореного фотостаріння. Але і в північних широтах шкіра часто страждає від вільно-радикальних атак – наприклад, під дією смогу або тютюнового диму. Також вільні радикали утворюються при хронічних запальних процесах, що може негативно впливати на стан шкіри. Крім того, за рахунок зменшення рівня вільних радикалів екстракт центелли знижує ризик утворення небажаних пігментних плям.

 
Протизапальна дія

У традиційній медицині азіатських країн тигрова трава здавна використовується для боротьби із запаленнями шкіри, в тому числі і з такими хронічними захворюваннями, як дерматити та псоріаз. Протизапальна дія центели підтверджується і сучасними науковими роботами. Сьогодні загальновизнана роль хронічного мікрозапалення тканин в процесах їх передчасного старіння. Тому протизапальні властивості центели сприяють і тривалому збереженню молодості шкіри.

 
Центелла в косметиці

Широкий спектр антивікових властивостей робить азіатську центелла одним з найцінніших інгредієнтів косметики для в’янучої шкіри. Центелла відмінно загоює рани, має протизапальну і омолоджуючу дію. Косметика з центелли відмінно знімає подразнення, робить шкіру більш пружною, бореться з вільними радикалами і послаблює дію УФ-променів.

 

Німецька компанія Dr.Belter не могла оминути такий цінний натуральний інгредієнт і звичайно ж додала його до складу своєї косметики. Наприклад в ензимний крем-пілінг ENZYME CREAM PEELING серії Intensa , який завдяки своєму унікальному складу:

  • сприяє злущуванню ороговілих клітин
  • усуває дефіцит ліпідів і надає відчуття гладкості
  • покращує колір обличчя
  • зменшує товщину рогового шару, готує шкіру до подальшого інтенсивного догляду
  • очищає пори
  • сприяє зменшенню пігментних плям
  • має антиоксидантну дію

Центелла, будучи препаратом широкого спектру дії, активно використовується в мезотерапії як монопрепарат та компонент різних коктейлів.

Препарат стимулює ліполіз і процес регенерації дермальних шарів. Володіє протизапальними і антиоксидантними властивостями. Сприяє зміцненню судин. Екстракт центелли азіатської відновлює тонус капілярів, а також блокує розвиток міжклітинного набряку. Застосовується для боротьби з усіма типами целюліту, варикозу, куперозу, лімфостазу, набряклістю та фотостарінням.

 
Якщо у вас з’явився інтерес і бажання спробувати і переконатися в дії цієї чудо рослини запрошую на процедури з її використанням.

                                             

                                               Запис за телефоном  +380677802213