Синдром хронічної втоми – є рішення!

Чому в період міжсезоння ми починаємо більше перевтомлюватися і відчувати слабкість?

 

Основними ознаками нервового і фізичного виснаження можуть бути: безсоння, підвищена дратівливість, порушення травлення, апатія, зміни шкірного покриву у вигляді висипів, відчуття втоми відразу після пробудження і часті зміни настрою. Поява цих симптомів може бути причиною наявності синдрому хронічної втоми. (СХВ)

 

З наукової точки зору втома – це стан, який отримує людина після перевантаження, найчастіше вона проходить після відпочинку. А ось якщо почуття втоми виникає без будь-яких причин і не проходить після повноцінного відпочинку, це може свідчити про появу синдрому хронічної втоми.

Синдром хронічної втоми – це комплекс порушень, що характеризуються надмірною втомою, яка не проходить після відпочинку і може посилюватися після фізичного або розумової активності.

Причини СХВ ще повністю не вивчені. Деякі теорії припускають вірусну інфекцію, психологічний стрес або комбінацію чинників. Люди, які знаходяться в такому стані, більш схильні до різних неврологічних захворювань: неврозів, панічних атак, мігреней і т.д.

Раніше СХВ вважався суперечливим діагнозом, тепер він визнаний як захворювання.

Що викликає СХВ?

Найчастіше цей синдром може бути наслідком інфекційних захворювань, навіть звичайної застуди. Після того, як людина перенесе гостре інфекційне захворювання, ще протягом 2 – 3-х тижнів у неї може спостерігатися загальна слабкість, підвищена стомлюваність, періодична головний біль, депресивний стан. При наявності СХВ ці симптоми можуть продовжуватись навіть через півроку. Як наслідок, людина, будучи збентежена такими затяжними проявами хвороби, звертається до лікарів різних спеціальностей. При порушеннях сну, людина поспішає до невролога, з’явилася екзема – до дерматолога, спостерігається порушення травлення – до гастроентеролога. Прописане лікування зазвичай не дає позитивного результату, тому як справжня причина цих проявів залишається без уваги.

Які основні симптоми СХВ?

Симптоми СХВ розрізняються залежно від організму людини і тяжкості її стану.

Найпоширеніший симптом – це сильна втома, яка заважає повсякденній діяльності.

Людина може відчувати крайню втому після фізичних або розумових навантажень, що називається нездужанням після навантаження. Це може тривати більше 24 годин після певної роботи.

СХВ може викликати проблеми зі сном, такі як:

 • відсутність бадьорості після нічного сну
 • хронічне безсоння
 • інші порушення сну

Крім того, ви також можете відчувати:

 • втрату пам’яті
 • знижену концентрація
 • ортостатичну непереносимість (перехід з положення лежачи або сидячи в положення стоячи може викликати запаморочення або непритомність)

Фізичні симптоми СХВ можуть включати:

 • болі в м’язах
 • часті головні болі
 • біль в суглобах без почервоніння і набряку
 • часта ангіна
 • хворобливі і опухлі лімфатичні вузли на шиї і під пахвами
СХВ впливає на деяких людей циклічно, з періодами погіршення, а потім поліпшення. Іноді симптоми можуть навіть повністю зникати, що називається ремісією. Проте, вони можуть повертатися пізніше, що називається рецидивом.

Як діагностується СХВ?

СХВ – дуже складне захворювання для діагностики.

Немає ніяких медичних тестів для перевірки на СХВ. Його симптоми схожі на багато інших станів. Багато людей з СХВ не “виглядають хворими», тому лікарі можуть не визначити, що у них дійсно є захворювання.

Щоб отримати діагноз СХВ, можливо виключити інші потенційні причини та вивчити історію хвороби.

Побічні ефекти деяких ліків, таких як антигістамінні препарати, а також вживання алкоголю, також можуть імітувати симптоми СХВ.

Через подібність між симптомами СХВ і багатьох інших станів важливо не ставити собі діагноз самостійно.

Якщо у вас є присутнім кілька з перерахованих симптомів, слід не залишати їх без уваги і звернутися за консультацією до фахівця, а також внести корективи в звичний темп життя!

Як змінити спосіб життя?

Поступово додавайте до своїх звичок нові, наприклад:

 • змініть харчові звички, харчування має бути регулярним і збалансованим
 • спіть не менше 8 годин
 • намагайтеся отримувати більше позитивних емоцій
 • знайдіть час для хобі
 • почніть активне життя, відвідуйте концерти, виставки
 • займіться спортом, відвідуйте басейн
 • приділяйте собі більше уваги, запишіться на масаж

Що рекомендують фахівці?

При наявності синдрому хронічної втоми фахівці пропонують використовувати препарати, які активують енергетичні можливості організму і надають противірусну і нейро-імунорегуляторний дію. Препарати на рослинній основі не тільки сприяти усуненню наявної симптоматики, але і допомагають відновити порушені функції органів і систем вцілому.

Існує ряд лікарських препаратів, які можуть допомогти істотно поліпшити Ваш стан:

                       Ньюрексан

– При ознаках підвищеної нервової збудливості і розладах сну, можна застосувати препарат на натуральній основі Ньюрексан, його безпека і ефективність підтверджена дослідженнями, які проводилися на території Європи.

 

Лімфоміозот – активує захисні сили організму

При появі припухлості в суглобах, збільшення лімфатичних вузлів, визначених алергічних проявах з метою нормалізації порушених функцій і активації захисних сил організму, можна скористатися препаратом Лімфоміозот. Його застосування сприяє поліпшенню відтоку лімфи з усіх органів і тканин, також препарат має дезінтоксикаційну, антиексудативну, імунорегулюючу, протизапальну дію. Також його застосування буде актуальним при патологічних процесах, які характеризуються наявністю набряків або спровоковані порушенням відтоку лімфи.


 

Берберіс Гомаккорд покращує роботу шлунково-кишкового тракту

У разі, коли прояви хвороби мають гастроентерологічний характер: зміна характеру стільця, симптоми подразненого кишечника, функціональні порушення в роботі печінки, лікарі можуть порекомендувати препарат Берберіс Гомаккорд. Він має протизапальну, дезінтоксикаційну, спазмолітичну і жовчогінну дію за рахунок речовин рослинного та мінерального походження, які входять до його складу.

Галіум-хеель

Препарат має імуномодулюючу, протизапальну, дезінтоксикаційну та дренажну дію, що базується на активації захисних сил організму і нормалізації порушених функцій за рахунок речовин рослинного та мінерального походження, які входять до складу препарату.

Хепель

Препарат гепатопротекторної, спазмолітичної, жовчогінної, протизапальної, антидіарейної дії, заснований на активації захисних сил організму і нормалізації порушених функцій за рахунок речовин рослинного, мінерального походження, які входять до складу препарату.

Аналізуючи наповнення сучасних наукових джерел про виникнення, розвитку і поширенні синдрому хронічної втоми в сучасному суспільстві, можна зробити висновок, що лікування синдрому хронічної втоми є мультифакторіальноїю проблемою, яка потребує цілісного комбінованого підходу. Тому комплексне застосування перелічених препаратів може сприяти швидкій нормалізації роботи порушених функцій органів і відновленню фізичного і емоційного балансу.

 
Звісно є і інші не менш дієві методи підняття тонусу, настрою та збільшення сил. В усіх цих питаннях дуже добре розбирається діючий фітнес тренер та реабілітолог Стеван Лончар. Для отримання індивідуальної програми вправ  та призначення нутрицевтичної підтримки можна записатися на консультацію за посиланням
https://biotonika.com.ua/konsultacija-fitnes-trenera-stevana-lonchar/
Або за номером телефону 0689862303

 

Запрошую до себе на консультацію за призначенням індивідуальної програми емоційного балансу і біопунктури.

Запис за телефоном  +380677802213